Çine'de 21 öğrenci 'trafik dedektifi' oldu

Aydın'ın Çine ilçesinde jandarma ekiplerinin eğitimlerine katılan 21 ilkokul öğrencisi, uygulamalı trafik eğitimlerinin ardından 'trafik dedektifi' oldu.

Çine'de 21 öğrenci 'trafik dedektifi' oldu

Aydın’ın Çine ilçesinde jandarma ekiplerinin eğitimlerine katılan 21 ilkokul öğrencisi, uygulamalı trafik eğitimlerinin ardından “trafik dedektifi” oldu.

Trafik güvenliğinin artırılması ve trafik bilincinin oluşturulması amacıyla okullardaki eğitimlerine hız veren Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Trafik Dedektifleri Projesi çerçevesinde Çine ilçesi Yolboyu İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Trafik bilincinin küçük yaşlarda oluşturulması amacıyla öğrencileri ziyaret eden ekipler, 21 öğrenciye trafik eğitimi verdi. Teorik ve uygulamalı eğitimin yer aldığı etkinlikte öğrencilere, genel trafik kuralları, emniyet kemeri kullanımı, yayaların uyması gereken kurallar ve okul servis araçlarında hareket tarzları konularında eğitim verildi. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte 21 öğrenci, eğitimlerini tamamlayarak trafik dedektifi olmaya hak kazandı. Ayrıca öğrenciler ile boyama faaliyeti de gerçekleştirilirken, öğrencilere boyama kitabı dağıtıldı.