Gediz Tarhana Festivalinde vatandaşlar konserlere doyacak

Kütahya'nın Gediz ilçesinde bu sene 20.si düzenlenecek olan Geleneksel Tarhana Festivaline sayılı günler kala halk konseri verecek olan sanatçılar da netleşti.

Kütahya’nın Gediz ilçesinde bu sene 20.si düzenlenecek olan Geleneksel Tarhana Festivaline sayılı günler kala halk konseri verecek olan sanatçılar da netleşti.

Gedizliler tarafından her sene büyük bir heyecanla beklenen Tarhana Festivali için geri sayım başlandı. Bu kapsamda Belediye tarafından gerekli hazırlıklar yapılırken konser verecek olan sanatçılar da belirlendi.

Festival boyunca farklı günlerde ünlü sanatçıların dışında yerel sanatçılar da Gedizliler ile buluşarak konser verecekler.

21-28 Temmuz arasında 20.si düzenlenecek olan festivalde ilk olarak 21 Temmuz Pazar günü Ali Kınık sahne alacak. 23 Temmuz Salı günü Aydilge, 26 Temmuz Cuma Ayşe Dinçer, 27 Temmuz Cumartesi günü büyük Usta Coşkun Sabah ve festivalin son günü olan 28 Temmuz Pazar günü ise Zara konser verecek.

Festival boyunca ünlü sanatçıları vatandaşlarla buluşturacaklarını belirten Belediye Başkanı Necdet Akel, “Festivalde ünlü sanatçıların dışında ilçemizin yerel sesleri de vatandaşlarımızla birlikte olacaklar. Dolu dolu konser programları hazırlandı. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah kazasız belasız festivalimizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme