Karacasu'da vatandaşlar bilgilendirilmeye devam ediyor

Aydın'ın Karacasu ilçesinde vatandaşlar 'erken yaşta evlilik ve kadına yönelik şiddet' konusunda düzenlenen toplantılarla bilgilendirilirken, toplantılardan beşincisi Yenice Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Karacasu'da vatandaşlar bilgilendirilmeye devam ediyor

Aydın’ın Karacasu ilçesinde vatandaşlar ’erken yaşta evlilik ve kadına yönelik şiddet’ konusunda düzenlenen toplantılarla bilgilendirilirken, toplantılardan beşincisi Yenice Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Karacasu Kaymakamlığı tarafından ’Toplumsal Farkındalık Hareketi’ projesi çerçevesinde mahallelerde rehberlik hizmetine başlandı. Ekim ayı teması olan ’erken yaşta evlilik ve kadına yönelik şiddet’ bilgilendirme toplantılarından beşincisi Yenice Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda Psikolojik Danışman Merve Kurul, erken yaşta evliliğin olumsuz etkilerini ve kadına yönelik şiddetin kadınlar ve toplum üzerindeki olumsuz etkilerini anlattı. Sonrasında da ilçe jandarma personeli tarafından Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında vatandaşlara bilgi verilerek uygulamanın kullanımı anlatıldı. Toplantı soru-cevap bölümü ile sona erdi.