• Haberler
  • Muğla
  • Metinbilim Enstitüsü Derneği 6'ncı olağan kongresini yaptı

Metinbilim Enstitüsü Derneği 6'ncı olağan kongresini yaptı

30 Haziran 2009 tarihinde kurulan Metinbilim Enstitüsü Derneği, kuruluşunun 15'inci yılında 6'ncı Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Doç. Dr. Ümral Deveci güven tazeledi.

30 Haziran 2009 tarihinde kurulan Metinbilim Enstitüsü Derneği, kuruluşunun 15’inci yılında 6’ncı Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Doç. Dr. Ümral Deveci güven tazeledi.

Kurulduğu günden beri akademik çalışmaları ve Yerkesik Otantik Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Şenlikleri ile adını duyuran Metinbilim Enstitüsü Derneği, 5’inci dönem çalışmalarını değerlendirmek ve 6’ncı dönemde yapılacak çalışmaları belirlemek üzere 6’ncı genel kurulunu, Türkiye Yazarlar Birliği Muğla İl Temsilciliği’nde gerçekleştirdi.

Genel Kurulda, derneğin 2021-2024 yılları arasında gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi veren Başkan Doç. Dr. Ümral Deveci, beşinci dönemde salgın ve depremler yaşanması sonucu dernek faaliyetlerinde yeteri kadar yüz yüze faaliyet gerçekleştirilemediğini ve toplantıların daha çok zoom üzerinden yapıldığını belirtti.

Genel kuruldu Yönetim Kurulu Asıl Üyeliklerine Doç. Dr. Ümral Deveci, Prof. Dr. Namık Açıkgöz, Prof. Dr. Hatice Fırat. Doç. Dr. Fahri Kaplan, Dr. Öğrencisi Canan Uyak Demirtaş seçildi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme