• Haberler
  • Denizli
  • Türkiye - Azeybancan kardeşliği Çameli'nde yaşatıldı

Türkiye - Azeybancan kardeşliği Çameli'nde yaşatıldı

DENİZLİ (İHA) – Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, kardeş ülke Azeybaycan'dan gelen heyeti ilçede ağırladı. Çameli'nde çini yapmayı öğrenen konuk heyet, düzenlenen Türk gecesinde duygusal anlar yaşadı.

DENİZLİ (İHA) – Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, kardeş ülke Azeybaycan’dan gelen heyeti ilçede ağırladı. Çameli’nde çini yapmayı öğrenen konuk heyet, düzenlenen Türk gecesinde duygusal anlar yaşadı.

Azeybaycan’ın Bilesuvar Rayon İcra Hakimiyyeti Mesul Emekdaşı Ramil Hasanzade, Azerbaycan’ın milli kahraman Mübariz İbrahimov adına yaptırılan Mübariz İbrahimov Tahsil Kompleksi Müdürü Aqşin Bağırov, öğretmen ve öğrencilerden oluşan Azerbaycan heyeti, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arsan’ı makamında ziyaret etti.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmede öğrencilerin sorduğu sorular yanıtlayan Belediye Başkanı Cengiz Arslan tarafından Azerbaycan heyetinde bulunan misafirlere hediyeler takdim edildi. Belediye konferans salonunda gerçekleşen toplantı ve sohbet sonrasında Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve Azerbaycan heyeti tarafından Şehit Er Ali Akyol Parkı’na hatıra fidanları dikildi.

Hayri Dev Kültür Merkezi’nde düzenlenen satranç turnuvası, Azerbaycan’dan gelen öğrenciler, Denizli’den gelen sporcular ve Çameli’nden gelen katılımcılarla birlikte dostluk, kardeşlik ve beraberlik içinde gerçekleştirildi. Satranç turnuvasının ardından Çameli Kent Müzesi gezilerek, Çini Atölyesinde Çini eğitimi ve Çini yapımı etkinliği gerçekleştirildi.

Taş Konaklarda Türk gecesi

Çameli’nde ağırlayan Azerbaycan heyeti, Çameli Taş Konaklarda unutulmaz bir Türk gecesi yaşadı. Eğitim Kompleksi Müdürü Aqşin Bağırov, Azerbaycan ve Türkiye kardeşliği hakkında duygusal bir konuşma yaptı.

Etkinlikte yerel sanatçılar Alper Çağdaş ve Muhammet Koç’un performanslarının yanı sıra Zeki Akyol ve Eser Erten de Masıt Gırığı ve Zeybek oyunlarını sergiledi. Konuk Elizade Nihat ise Azerbaycan tarı ile “Çırpınırdı Karadeniz” ve yöresel türkülerini çaldı. Hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşanan programda Azerbaycan-Türkiye kardeşliği bir kez daha sergilendi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme