Belediye Kütahyaspor'da Olağanüstü Genel Kurul

Belediye Kütahyaspor'un Olağanüstü Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Osman Altınkaya tekrar seçildi.

Belediye Kütahyaspor’un Olağanüstü Genel Kurulu’nda, mevcut başkan Osman Altınkaya tekrar seçildi.

TFF 3. Lig Play-Off yarı finalinde elenen Belediye Kütahyaspor’da, olağanüstü seçim kararı alınmıştı. Kütahya Belediyesi Konferans salonunda yapılan toplantıda, önceki dönem yönetim kurulu, gelir-gider tablosu ve denetleme kurulu raporu delegeler tarafından ibra edildi. İbraların ardından tek listeyle seçime giren Osman Altınkaya, delegelerin oy birliğiyle Belediye Kütahyaspor’un tekrar başkanı seçildi.

Belediye Kütahyaspor Başkanı Osman Altınkaya, “Bu kulübü bu noktaya getiren bir önceki dönem Belediye Başkanımız Alim Işık’a, Abdullah Başkanıma ve o dönemki yönetime çok teşekkür ediyorum. Tanıştığımız ilk günden beri bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, her sıkıştığımızda gece saat 2’lere kadar bizimle belediyede bu konu üzerinde istişarede bulunan ve ertesi gün de çözüm bulan çok değerli Başkanım Eyüp Kahveci’ye teşekkür etmek istiyorum. Biz Play-Off da şunu gördük. Eğer istersek, şehir olmayı başarabilirsek, takım bizim şehir bizim mantığına uyabilirsek, biz çok rahat 2. Lig’e, hatta daha sonra sırayla üst liglere çıkabiliriz. Bunu tüm şehre gösterdik. Özellikle bu sene bu takım tahmin ediyorum, son beş yılın en düşük bütçesiyle kurulmuştu. En büyük başarıyı bu sene yakaladık. Bu başarıyı sizlerin de vesilesiyle Rabbim bizlere nasip etti” ifadelerini kullandı.

Yeni sezon için 30 milyon TL

Kütahyaspor’u marka haline getirmek için Kütahyaspor’un altyapısını marka haline getirmek zorunda olduklarını söyleyen Başkan Altınkaya, "Belediye Başkanımdan da gereken desteği aldım. Altyapı konusunda elimizden gelen en büyük çabayı sarf edeceğimize hiçbirinizin şüphesi olmasın. Artık yakın zamanda Kütahya’da, Kütahyalı kardeşlerimizin çoğunluğunu oluşturduğu bir a takım seyretmeyi hayal edin çünkü bunu gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Kütahya Belediyesi’nin, Kütahyaspor’dan desteğini çekeceği iddialarına karşılık, Kütahya Belediyesi’nin önümüzdeki sezon için 30 milyon TL’yi ortaya koyduğunu ve yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi.

Osman Altınkaya başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Ferhat Tak, Serkan Muştuer, Salih Muştuer, Sefa Garipözer, Mustafa Sarıkaya, İhsan Gündüz, İbrahim Öztürk, İbrahim Aydın, Halit Sayman, Uğur Kırdar, Osman Ertan, Sefa Ar, Emin Acar, Kerem Sülün, Zübeyir Kocadağ, Eşref Diker, Ahmet Tekdemir, Buğra Çetin, Gökhan Akarsu, Umut Yaşar, Batuhan Sabalı, Ömer Kaçan, Yavuz Kabadayı, Ali Yıldız, Sefa Özdemir, Hidayet Ören, Erol Arlı, Mehmet Yazıcı, Mehmet Türker’den oluştu.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme