Balıkesir ekonomi haberleri, Balıkesir haber, Balıkesir iş dünyası

Ekonomi

Balıkesir ekonomi haberleri, ekonomi ve iş dünyasından gelişmeleri Balıkesir haber sitesi Son Dakika On ile takip edin.

Ekonomi Haberleri

Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali başlıyor

Tadına doyulmaz lezzetleri ve yöresel mutfağıyla gastronomi turizminin öne çıkan rotalarından biri olmaya aday Balıkesir, bu iddiasını 2-5 Haziran tarihleri arasında düzenleyeceği Uluslararası Kahvaltı Festivali ile ortaya koyacak. Şehrin bereketli topraklarından sofralara ulaşan 30 civarında lezzetin görücüye çıkacağı Balıkesir Uluslararası Kahvaltı Festivali, katılımcılarını hem lezzet hem de eğlence dolu bir yolculuğa çıkaracak.

Kadınlar, ürettiklerini satarak gelir elde edecek

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde kurulan S.S. Balat İşleyen Eller Kadın Girişimi ve İşleme Kooperatirifi'nin lansmanı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Tarım Meslek Lisesi Savaştepe'ye değer katıyor

Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile birlikte Savaştepe Tıbbiyeli Hikmet Tarım Meslek Lisesi uygulama alanlarında incelemelerde bulundu.

Burhaniye'de örme bebekler ekmek kapısı oldu

Burhaniye ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği kurslarda örme bebekler kadınlara ekmek kapısı oldu. Amirurimi bebek olarak adlandırılan örme bebekler 30 lira ile 250 lira arısında alıcı buluyor.

Güneşlenirken avlanan pavurya yengeçler kilosu 80 liradan satılıyor

Balıkesir'in Erdek ilçesine bağlı Şahinburgaz kıyılarında dalgıçlar tarafından yakalanan pavurya türü yengeçler Bandırma balık halinde kilosu 80 liradan satışa sunuldu.

Balıkesir'de nisan ayında 3 bin konut satıldı

Balıkesir'de TÜİK verilerine göre 2022 nisan ayında 3 bin 83 konut satıldı. Çanakkale'de bin 35 konut satılırken, Türkiye genelinde 134 bin 170 konut satıldı.

Manyas'ta çeltik ekimleri başladı

Türkiye'nin çeltik üretim merkezlerinden olan Manyas'ta çeltik ekimleri başladı.

Marmara'da Mayıs ayında hamsi sürprizi

Balıkesir'in Erdek ve Marmara İlçeleri tarafında kıyı balıkçılarının ağlarına takılan hamsi balıkları Bandırma Balık halinde kilosu 60 Liradan satılıyor.

Ayvalık'ta TOKİ süreci başlıyor

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, dar gelirli ailelerin ev sahibi olma hayalleri gerçek olması için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ilçeye toplu konut yapılabilmesine ait yasal süreç önümüzdeki aylarda başlıyor.

Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Baysal, 'Çiftçiler Gününü' unutmadı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Ziraat Odası Başkanı Hasan Baysal, Ayvalık ve Gömeç'teki çiftçileri çalıştıkları tarlalarda ziyaret ederek, çeşitli hediyeler verdi.

Zeytinliada ören yeri oldu

Tarihi Zeytinliada'yı Erdek Belediyesi ören yeri olarak işletecek.

Balıkesir'de hububatta biyolojik süne mücadelesi başladı

Balıkesir'de hububatta biyolojik süne mücadelesi başladı. Binlerce süne düşmanı doğa dostu faydalı böcek hububat alanlarına bırakıldı.

Mor soğanda hedef bin 200 ton

Erdek İlçesi kırsal Ballıpınar Mahallesi'nde Coğrafi İşaret Belgeli Mor Soğan ürününün fide ekimleri tamamlandı

Buğday üreticisi yağmur bekliyor

Manyaslı buğday üreticileri yağmur bekliyorlar. Buğdayların gelişme döneminde olduğunu ve yağmura aşırı ihtiyaç olduğunu söyleyen üreticiler, bu dönemde yağan yağmurların çiftçi için büyük ihtiyaç olduğunu söyleyen Manyas Ziraat Odası başkanı Hüseyin Danç, 'İlçe genelinde 100 bin dekar civarında hububat ekimi var, bu yıl güzel bir kar yağışının bol olduğu kış yaşadık. Şu anda buğday ve diğer hububat çeşitlerimizin gelişimleri güzel, ancak yağmura aşırı bir ihtiyaç var, Nisan ayında yeterli yağış olmadı, çiftçimiz şu anda yaprak gübresini atıyor, diğer büyüme ve başaklanma evresinde atılan gübrelerin de yağmura ihtiyacı var, buğday ekli alanlarımız bir yağmur görürse ürün verimi yüksek olur. Dört gözle yağmur yağmasını bekliyoruz' dedi.

Ayvalık'ta TOKİ 500 konutla start alacak

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Toplu Konut İdaresi tarafından planlanan toplu konut projesi için start verildi. 500 konutla başlayacak olan projenin önümüzdeki yıllarda ihtiyaca göre yeni etaplarının da hayata geçirilmesi bekleniyor.

Büyükşehir Belediye, enerjisini güneşten alacak

Büyükşehir Belediyesi, Çayırhisar Mahallesi'nde bulunan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'nın çatısına güneş enerji santrali kuracak. Bir yandan yıllık 800 hanenin elektriğine eş değer elektrik üretecek olan santral ile belediye 2 milyon 200 bin TL'lik tasarruf sağlarken yılda 27 bin 900 ağacın dikimine eşdeğer 628 bin kilogram karbon salınımını engelleyecek.

'Çirkin Kral' kilosu 60 liradan satıldı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Balık Hali'nde 'Çirkin Kral' adı verilen iskorpit balığı kilosu 60 liradan satıldı.

Bandırma'ya bin 500 kişilik sosyal tesis

Balıkesir'in Bandırma İlçesinde siyaset ve iş dünyası ilçenin en büyük sosyal amaçlı kullanılacak mekanın açılışında biraraya geldi.

Ayvalık Belediyesi'nden İŞKUR hizmet noktası

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi ve İŞKUR arasında imzalanan protokol ile Ayvalık Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası'ndan İŞKUR hizmetlerine ulaşmak artık çok daha kolay bir hale getirildi. Ayvalık Belediyesi'nin Gazi Kemal Paşa Mahallesi Atatürk Bulvarı'ndaki 3 No'lu hizmet binasında Ayvalık Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan İŞKUR hizmet noktasında, ihtiyaç sahiplerine çok sayıda alanlarda hizmet verilecek.

Toplam 553 haber.

Balıkesir ekonomi haberleri ve Balıkesir iş dünyasından önemli gelişmeler, Balıkesir yerel haber sitemiz Son Dakika On Ekonomi sayfalarında.