Kütahya haber, Kütahya son dakika, Kütahya haberler, son dakika Kütahya haberleri

Kütahya

Kütahya haberleri, Kütahya son dakika gelişmeleri ve ilçe haberleri Kütahya Haber sayfamızda.

Kütahya Haberleri

Gediz'de hac eğitim seminerleri başladı

Kütahya'nın Gediz İlçe Müftülüğü 2022 yılında hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek olan 38 hacı adayına yönelik seminer düzenledi.

Domaniç Hayme Ana MYO'da çevre bilinci etkinliği

Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulunda sıfır atık hedefiyle düzenlenen ve öğrencileri bilinçlendirmeyi amaçlayan çevre bilinci etkinliği gerçekleştirildi.

Emet Belediyesinden çevre düzenleme ve temizlik çalışmaları

Emet Belediyesi park bahçeler amirliği bünyesinde görevli tüm işçilerin katılımıyla ilçede genel çevre düzenleme ve temizlik çalışmaları yürütülüyor.

Hisarcık MYO'da voleybol ve masa tenisi turnuvaları

Hisarcık Meslek Yüksekokulu'nda Büyük Zaferin 100. Yılı etkinlikleri ve Gençlik Haftası çerçevesinde voleybol ve masa tenisi turnuvaları gerçekleştirildi.

Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesinde 7. Atölye Çalışmaları Şenliği

Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Bölümü tarafından desen, resim, heykel, ebru, duvar resmi gibi dalların tanıtımı amacıyla 7. Atölye Çalışmaları Şenliği programı düzenlendi.

Başkan Doğan: ' İlçemizin 60 yıllık köhnemiş alt yapısını modernize edeceğiz'

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, ilçenin 60 yıllık köhnemiş alt yapısını modernize ederek halk ve gelecek nesiller için sağlıklı bir kent imar edeceklerini belirtti.

Tavşanlı'da 'Ressam Abdullah Taktak Resim Sergisi' geleneksel hale getiriliyor

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Ressam Abdullah Taktak Ortaokulu öğrencileri, Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde resim sergisi açtı.

Kütahya'da jandarmadan kaçakçılık operasyonları

Kütahya İl Jandarma Komutanlığınca son on gün içerisinde, kaçakçılık suçları ile mücadele çerçevesinde, 16 olay ortaya çıkartılmış olup, 23 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldığı bildirildi.

DPÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'nde görev değişimi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü görevine getirilen Doç. Dr. Arif Kolay düzenlenen törenle görevi Prof. Dr. Şahmurat Arık'tan devraldı.

Muratdağı Termal Kayak Merkezi modern kayak evinin temeli atıldı

Kütahya'nın Gediz İlçesinde bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Muratdağı Termal Kayak Merkezi modern kayak evinin temeli atıldı.

Altıntaş'ta 10 bin okul projesi etkinlikleri

Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde 10 bin okul projesi çerçevesinde okullarda etkinlikler gerçekleştirildi.

Emet MYO'dan Bor İşletme Müdürlüğü'ne teknik gezi

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Emet Meslek Yüksekokulu, Kimya Teknolojileri Programı öğrencileri için Emet Bor İşletme Müdürlüğü'ne teknik gezi düzenledi.

Kırgızistanlı sanatçılar Kütahya'da

Kırgızistanlı sanatçıları, Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı' yı makamında ziyaret etti.

Mantar toplarken canından oldu

Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde, ormanlık alanda mantar toplarken kayalıklardan düşen kişi yaşamını yitirdi.

Ata tohumları toprakla buluştu

Kütahya Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri, zamanla unutulan ve bir çoğu kullanılmayan ata tohumları için harekete geçti.

Kütahya'nın iki mahallesine kilit parke

Kütahya Belediyesi Yoncalı ve Perli Mahallesi'nde sıfır imalat çalışması ile kilit parke ve bordür döşeme çalışması gerçekleştiriyor.

Öğrencilerin heykel ve tablolarına ilgi

Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, çalışmalarını 32. yıl sonu sergisinde beğeniye sundu. Düzenlenen sergiye 85 öğrenci 90 çalışma ile katkı sağladı.

Kütahya'ya Kültür Merkezi ve Kütüphane projesi

Kütahya Belediyesi'nin vizyon projeleri arasında yer alan Kültür Merkezi ve Kütüphane projesi için ilk adım atıldı. İmzalanan protokolle birlikte Kütahya, önemli bir esere kavuşmak için gün sayıyor.

Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya son yolculuğuna uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya (24), memleketi Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Yeniköy'de son yolculuğuna uğurlandı.

Toplam 4238 haber.

Ege Bölgesinin önemli şehirlerinden biri ve Balıkesir'e komşu olan illerimizden Kütahya haberleri, Kütahya son dakika gelişmeleri ve Kütahya haber arşivi burada.