Kütahya haber, Kütahya son dakika, Kütahya haberler, son dakika Kütahya haberleri

Kütahya

Kütahya haberleri, Kütahya son dakika gelişmeleri ve ilçe haberleri Kütahya Haber sayfamızda.

Kütahya Haberleri

Kütahya'daki kağıt fabrikasında yangın

Kütahya'daki bir kağıt fabrikasında çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Rektör Kazım Uysal'dan Çocuk Kitap Şenliği'ne destek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Kütahya Çocuk Kitap Şenliğine destekte bulundu.

Kütahya'da Afet Farkındalık Eğitimi, Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı

2022 Afet Tatbikat Yılı çerçevesinde Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü hizmet binasında, görevli tüm personele Afet Farkındalık Eğitimi verildi. Eğitimin ardından deprem anı ve bina tahliye tatbikatı yapıldı.

Rektör Kazım Uysal'dan Kırgızistan'ın Manas Üniversitesine ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bulunan Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesini ziyaretinde iş birliği anlaşması imzaladı ve eğitim fuarına katıldı.

Simav'da 68 çiftçiye 897 bin TL hibe desteği

Kütahya'nın Simav ilçesinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi çerçevesinde hibe programından yüzde 50 hibe almaya hak kazanan 68 çiftçi Tarım ve Orman Bakanlığı Kütahya İl Müdürlüğü ile sözleşme imzaladı.

Emet'te Gençlik Şöleni

Kütahya'nın Emet ilçesinde Belediye ve Emet Gençlik Derneği işbirliği ile meşale yürüyüşü, havai fişek gösterileri ve gençlik konserleri gerçekleştirildi.

DPÜ Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu desteklerini dört kat artırdı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/2 dönemi çerçevesinde 20 projenin desteklendiğini duyurdu.

Hisarcık MYO öğrencileri için tarihi ve kültürel gezi

Hisarcık Meslek Yüksekokulu öğrencileri için Büyük Zafer'in 100. Yılı etkinlikleri çerçevesinde Dumlupınar ilçesine, Aizanoi Antik Kenti ile Kütahya'ya tarihi ve kültürel gezi düzenlendi.

Gediz Belediyesi, Kütahyalılar buluşması ve tarhana festivaline katıldı

Gediz Belediyesi, İzmir Kemalpaşa Kütahyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen 'Kütahyalılar Buluşması ve Tarhana Festivaline' katıldı.

Kütahya'da göreve başlayan 112 sağlık personeline eğitim

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde yeni göreve başlayan 112 sağlık personeline İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.

Pazarlar'a deneme amaçlı lavanta dikildi

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde tıp ve kozmetik sanayide kullanılan lavanta bitkisinin deneme üretimine başlandı.

Kütahya'da piknik alanları temizleniyor

Kütahya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Ağaçköy Mahallesi'nde bulunan Regülatör piknik alanındaki temizlik çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

DPÜ'de 'Arıların Sesi Ol' konulu konferans

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Şair Şeyhi Konferans Salonu'nda Arıcılık ve Risk toplulukları tarafından ortaklaşa Arıların Sesi Ol' isimli konferans düzenlendi.

Gediz'deki futbol turnuvasına ilgi

Kütahya'nın Gediz İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurs gören ve ilçede faaliyet gösteren spor kulüplerinin alt yapılarında oynayan genç sporcular için düzenlenen futbol turnuvası büyük ilgi gördü.

Doğalgazlı mahalle fırınları hizmete sunuldu

2022 yılı içinde yapımı planlanan ve imalatı tamamlanan 30 Ağustos Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Zafertepe Mahallesi doğalgazlı mahalle fırınlarının açılışı yapıldı.

Kütahya'da 'Siber vatan' eğitimlerini tamamlayan 45 öğrenciye sertifika

Kütahya'da Kalkınma Ajansı ile Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen 'Siber Vatan' programı çerçevesinde ilk eğitimlerini tamamlayan 45 öğrenciye sertifikaları verildi.

Gediz'de trafik kazası: 1 yaralı

Kütahya'nın Gediz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

DPÜ'de 'Gizemli Tarih' konulu söyleşi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinin ev sahipliğinde düzenlenen seminerde 'Gizemli Tarih' isimli belgesel ekibi öğrencilerle buluştu.

Zafertepe'de yol çalışması

Kütahya Belediyesi, Zafertepe Mahallesi 14. Saygılı Sokak'ta ham yol açma çalışması başlattı.

Toplam 4210 haber.

Ege Bölgesinin önemli şehirlerinden biri ve Balıkesir'e komşu olan illerimizden Kütahya haberleri, Kütahya son dakika gelişmeleri ve Kütahya haber arşivi burada.