Çanakkale haber, Çanakkale son dakika, Çanakkale haberler, son dakika Çanakkale haberleri

Çanakkale

Çanakkale haberleri ve Çanakkale son dakika gelişmeleri Çanakkale Haber sayfamızda.

Çanakkale Haberleri

Çanakkale'de ekin tarlasında saklanan 26 düzensiz göçmen yakalandı

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Akçakeçili köyünde jandarma ekipleri vatandaşların ihbarı üzerine ekin tarlasında saklanan 26 düzensiz göçmeni yakaladı.

Çanakkale'de kaçak tütün operasyonu

Çanakkale'de gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda kaçak tütün ele geçirildi.

Çanakkale'de kaçak sigara operasyonu

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda bandrolsüz sigara ve tütün mamulü ele geçirildi.

İskenderoğlu: 'Çanakkale markalaşmaya, büyümeye devam ediyor'

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale'nin 10'uncu coğrafi işaret tescili ürünü Lapseki şeftalisiyle Çanakkale'nin markalaşmaya ve büyümeye devam ettiğini belirtti.

Biga Fatih İlkokulu Avrupa Kalite Etiketi aldı

Biga Fatih İlkokulu 2021 yılında e-Twinning faaliyeti olarak yapılan başarılı çalışmalardan dolayı Avrupa Kalite Etiketi aldı.

Yaşamını yitiren kılavuz kaptanlar Çanakkale'de anıldı

Çanakkale'de 23-27 Mayıs Kılavuz kaptanlar haftası nedeniyle hayatını kaybetmiş olan kılavuz kaptanlar anısına Çanakkale Boğazına çelenk bırakıldı.

1915 Çanakkale Köprüsü'nün istihdam alanındaki başarıları ödüllendirildi

1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi'ni başarıyla tamamlayan ve işletmesini yürütmekte olan DL E&C, Limak, SK ecoplant ve Yapı Merkezi ortaklığının istihdam çalışmaları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödüllendirildi.

Çanakkale'deki trafiğe kayıtlı araç sayısı 251 bin oldu

Çanakkale'de trafiğe kayıtlı taşıt sayısı Nisan ayı sonu itibarıyla 251 bin 13 oldu.

ÇOMÜ'de uçurtma şenliği

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri uçurtma şenliği düzenledi. Sosyal sorumluluk projesi olarak yapılan etkinlikte İsmail Kaymak İlkokul öğrencileri, Elit 17 Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Çanakkale Otizmliler Derneği öğrencileri ve davetli çocuklar üniversite öğrencileriyle çuval yarışı, halat çekme, voleybol ve yakan top oynadı.

Çanakkale'de orman yangını tatbikatı

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yaz sezonu öncesi orman yangınları tatbikatı gerçekleştirildi. Yangın söndürme helikopterinin de katıldığı tatbikatta, dereceye giren Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine de plaket verildi.

Bursalı öğrenciler ÇOMÜ'de yeni nesil film yapımı eğitimi aldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Birol Güven Sinema Akademisi ile GeneriXDesing işbirliğinde ÇOMÜ, Dijital Görüntü Tasarım ve Eğitim Merkezi'nde eğitim semineri düzenledi. Katılımcılar, mocap oyunculuğu, oyun motoru ile film yapımı ve yönetimi konularında eğitim aldı.

ASTİM Çanakkale projesinde sona doğru

Yakın zamanda hayata geçirilecek ASTİM Çanakkale projesiyle bölgenin ve Türkiye'nin ekonomisine katkı sunulması hedefleniyor. Proje ayrıca ulaşım ağı ile dikkat çekiyor.

Troya Müzesi'nde muhteşem gösteri

Troya Müzesi'nde ilk kez düzenlenen 3D mapping gösterisi yoğun ilgiyle izlendi.

Mobil radar ile tespit edilen 25 göçmen kurtarıldı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında görevli Sahil Güvenlik Mobil Radarı tarafından lastik bot içerisinde tespit edilen ve Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 25 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Yeni doğan bebeğin köprücük kemiği kırıldı, vücudu mosmor oldu

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde doğuma giren bir doktorun bebeğin köprücük kemiğini kırdığı ve vücudunda morluklar oluştuğu iddia edildi. Doğumdan sonra entübe edilen talihsiz bebek, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait helikopterle Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'ne getirilerek yoğun bakıma alındı. Müracaat üzerine savcılığın yanısıra Sağlık Müdürlüğü de soruşturma başlattı.

Vali Aktaş Karadağ köy hayrına katıldı

Çanakkale'nin Çan ilçesine bağlı Karadağ köyünde geleneksel köy hayrı düzenlendi.

Çanakkale'de uyuşturucu operasyonunda 23 tutuklama

Çanakkale merkezli 3 ilde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonda gözaltına alınan 40 şüpheliden 23 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çanakkale açıklarında 56 göçmen kurtarıldı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında motor arızası nedeniyle sürüklenen lastik botta bulunan 56 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Çanakkale'de köy okulu öğrencileri sanal olarak Anıtkabir'i gezdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, sosyal sorumluluk projeleri 'Benim Dünyam VRÇOMÜ' ile Eçialan Okulu öğrencilerine sanal Anıtkabir turu attırdı.

Toplam 1997 haber.

Çanakkale Destanının yazıldığı şehir ve Balıkesir'e komşu olan illerimizden Çanakkale haberleri, Çanakkale son dakika gelişmeleri ve Çanakkale haber arşivi burada.