Balıkesir haber, son dakika Balıkesir haberleri, Balıkesir son dakika

Balıkesir Güncel

Balıkesir haber gündemi ile Balıkesir güncel haberleri, Balıkesir ilçelerinde son dakika Balıkesir gelişmeleri ve Balıkesir haberler Son Dakika On Güncel sayfamızda.

Balıkesir Güncel Haberleri

İBB'den Burhaniye'ye bilgi desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kentsel Gelişim Çözümleri noktasında Burhaniye Belediyesiyle bir araya geldi. İBB ve buna bağlı şirketlerin sorumlularının yer aldığı koordinasyon toplantısında Burhaniye'nin gelişiminde İBB'nin proje stratejileri üzerinden fikir alış verişinde bulunuldu.

Hastane personelinden geleneksel lokma hayrı

Manyas Devlet Hastanesi personeli geleneksel lokma hayrının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdi.

Trafiğe kapalı alanlar denetlendi

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde yaz sezonuyla birlikte Burhaniye Belediyesi Zabıta ekipleri kentin turizm bölgelerinde denetimlerini sıklaştırdı. Yapılan çalışmalarda emniyet ekipleriyle birlikte trafiğe kapalı alanlara giren motorlu araçlara işlem uygulandı.

Edremit Belediyesi çalışmalarıyla göz dolduruyor

Balıkesir'in turizm ilçesi Edremit'te Edremit Belediyesi yaklaşan turizm sezonu öncesinde yoğun bir mesai yapıyor. İlçe genelinde bir yandan kazı çalışmaları nedeniyle bozulan yollar yapılan planlama doğrultusunda tamir edilirken bir yandan da sahil bölgelerinde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Başkan Tosun esnaf ile buluştu

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun yol ve kaldırım yenileme çalışmalarının başlayacağı Günaydın Mahallesi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Kazdağları'ndaki çalışmalar yerinde görüldü

Kazdağı Milli Parkı'nın orman yangınlarına karşı daha etkin korunabilmesi için yolların ıslahına dair arazide yapılan çalışmalar yerinde incelendi.

Müze'de Müzeler Haftası etkinliği yapıldı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 18-24 Mayıs Müzeler Haftası dolayısı ile Edremit Belediyesi A. Sıdıka Erken Etrografya Müzesi ve Saniye Hüseyin Balya Mesleki ve Anadolu Lisesinin ortaklaşa kutlama programı yapıldı.

Efe heykelinin bakımı yapıldı

Burhaniye'de Saip Hoca Bulvarındaki kavşakta bulunan bağlama eşliğinde zeybek oynayan Efe heykelinin bakımları yapılarak boyandı.

Başkan Ergin 'Ayvalık'ın UNESCO'nun kalıcı listesinde yer alması konusunda kararlı adımlarla yürüyoruz'

UNESCO nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Emekli Büyükelçi Gürcan Türkoğlu ve Ayvalık UNESCO Dünya Mirası ve Alan Yönetimi Birimi Koordinatörü Yaşagül Ekinci Danışan ile birlikte Dünya Mirası Listesi ve Ayvalık'ın UNESCO Dünya Mirası Sürecinin' konuşulduğu panel Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesinde gerçekleştirildi. Ayvalık Başkanı Ergin; 'Ayvalık'ın UNESCO'nun kalıcı listesinde yer alması konusunda kararlı adımlarla yürüyoruz'dedi.

500 eserlik el sanatları sergisi açıldı

Balıkesir'in Edremit Belediyesi El Sanatları Kursları 2 yıllık pandemi arasından sonra başlayan yeni dönem dersleri meyvesini verdi. Ev Kadınları El Sanatları Eğitim Merkezi'nde açılan sergi ilgi gördü.

Başkan Yılmaz, BAÜN' de gençlerle buluştu

Balıkesir Üniversitesi'nde öğrencilerle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yeni bir müjde vererek Çamlık'ta Birleşmiş Milletler ile birlikte 'Dünya Çevre Durum Merkezi' açacaklarını söyledi.

Bu festival tiyatroseverleri Ayvalık'ta buluşturacak

Pandemi öncesinde Muğla'nın Datça ilçesinde düzenlenen ve iki yıllık pandemi yasakları süresince sabırsızlıkla beklenen 'Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali' bu yıl tiyatroseverleri Ayvalık'ta buluşturacak.

Balıkesir'de araç sayısı 525 bin oldu

Balıkesir'de trafiğe kayıtlı araç sayısı nisan ayında ayında artarak 525 bin 153 oldu.

(Özel) Kazdağları'nın eteklerindeki 400 yıllık anıt ağaçlar turizme kazandırılıyor

Balıkesir'in Edremit ilçesinde Kazdağları eteklerinde yer alan tescilli anıt ağaçlar turizme kazandırılıyor. Son olarak Manastırhan'da bulunan koruma altındaki 3 anıt ağaç turizme kazandırıldı.

Burhaniye' de sinek mücadelesi

Burhaniye Belediyesi karasinek ve sivrisinek için ilaçlama çalışmalarına başladı. Kış dönemi ilaçlama faaliyetlerini tamamlayan Burhaniye Belediyesi, havaların ısınması ve rüzgarların kesilmesiyle birlikte sivrisinek ve karasinek ilaçlamalarına başladı.

Balıkesir'de orman zararlılarıyla mücadeleye devam

İvrindi Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı İşletme Şefliklerinde orman zararlılarıyla mücadeleye hız verildi. Zarlılara karşı biyolojik kapanlar konuldu.

Orman köylüsüne yangınla mücadelede eğitimi

İvrindi Orman İşletme Müdürlüğü, yaklaşan yangın sezonu öncesi orman köylülerine eğitim toplantısı için bir araya geldi.

Gençlik Festivali 5 konser ile sona erdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Festivali, gençlere yönelik dört merkezin açılışı ve 100 binden fazla gencin bir araya geldiği 5 konser ile sona erdi. Her yıl konserlerin devam edeceğini müjdeleyen Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 'Her zaman böyle coşkulu ve Cumhuriyet'e yakışan gençler olun' dedi.

Dursunbey 3. Etap TOKİ'de anahtarlar teslim edildi

Balıkesir Dursunbey'de yapımına 2020 yılında başlayan 3. Etap TOKİ konutlarının anahtar teslim töreni gerçekleşti. 160 konut yapılan tören sonrası hak sahiplerine teslim edildi.

Toplam 3996 haber.

Balıkesir haber portalı sondakikaon.com sitemizin Balıkesir Güncel Haber kategorisinde, son dakika Balıkesir haberlerine, Balıkesir haberleri listelerine ulaşabilirsiniz.