Balıkesir haber, son dakika Balıkesir haberleri, Balıkesir son dakika

Balıkesir Güncel

Balıkesir haber gündemi ile Balıkesir güncel haberleri, Balıkesir ilçelerinde son dakika Balıkesir gelişmeleri ve Balıkesir haberler Son Dakika On Güncel sayfamızda.

Balıkesir Güncel Haberleri

Polisten öğrencilere eğitim ve ayakkabı yardımı

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünün Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yaptıkları 10'suz Olmaz projesi dahilinde polis ekipleri öğrenciler ile buluşarak, eğitim verdiler.

Başkan Orkan'dan millet Kıraathanesi'ndeki gençlere ziyaret

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda bir dizi etkinlik ile hizmete alınan Karesi Belediyesi Millet Kıraathanesi gençlerin uğrak noktası oldu. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan'da Millet Kıraathanesi'ni kullanan gençleri ziyaret etti.

Yavru karaca doğada yeniden koşabilecek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ayağı kırık olan yavru karacayı başarılı bir operasyonun ardından yeninden sağlığına kavuşturdu. Ovaköy Sokak Hayvanları Bakımevi'nde bir ay gözetim altında kalacak olan karaca, tedavisinin ardından Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezine gönderilecek.

Gelecein bilim insanları FEST'ON'da buluştu

Balıkesir Valiliği koordinesinde Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin destekleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Balıkesir Bilim ve Teknoloji Festivali başladı. İki gün sürecek olan FEST'ON'da öğrencilerin hazırladığı projeler yer alıyor.

Kapıdağ Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruluyor

Erdek'te tarımsal kalkınmaya yönelik faaliyetlerde bulunmak, bölgedeki üreticiler ile birlikte üretim, temin ve tüketim sağlamak amacıyla Kapıdağ Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruluyor.

İBB'den Edremit'e işbirliği ziyareti

Balıkesir'in Edremit Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasında yapılacak ortak çalışmalar hakkında görüşmek üzere İBB yöneticileri ilçeyi ziyaret etti.

Edremit Belediyesi'nde 25 taşıt ve iş makinesi hurdaya ayrıldı

Edremit Belediyesi ekonomik ömrünü tamamlayan 25 adet taşıt ve iş makinesini hurdaya çıkardı.

Milletvekili Mustafa Canbey'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 6'lı masadaki adaylık krizi sonrasında, partisi içindeki krizleri de çözemeyen Kılıçdaroğlu, arzuladığı cumhurbaşkanı adaylığını öne çıkarabilmek için bu gibi ucuz numaralarla parti tabanına ve kamuoyuna mesaj vermeye çalışmaktadır dedi.

200 yıl sonra Sındırgı'da kök boya bahçesi kuruldu

3 bin yıllık bir kültüre sahip, doğal kök boya ve yünden üretilen dünyaca ünlü Sındırgı Yağcıbedir Halıları geleceğe ışık tutmaya devam ediyor. Sanayi Bakanlığı destekleriyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim merkezinde üretilen kök boya fideleri yıllar sonra Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde toprakla buluştu.

Yarışma için Türkiye'ye geldi, Müslüman oldu

Sındırgı Akıncı Toyu Uluslararası Atlı Okçuluk müsabakaları için Türkiye'ye gelen, uzun yıllardır Müslümanlığı araştıran Moğolistan asıllı Boldbaatar Mongolia Müslüman arkadaşları ve Sındırgı halkından gördüğü ilgi ve samimiyet ile İslamiyet'i kabul ederek Müslüman oldu.

Edremit'te örnek muhtar: 'Sorun nerede ise muhtar ve azalarımız orada'

Balıkesir'in Edremit Gazicelal Mahallesi Muhtarı Nizamettin Dağ, mahalle sakinleri tarafından 'Sorun nerede ise muhtar ve azalarımız orada' sloganı ile tanınıyor.

Ayvalık'ta Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali için geri sayım başladı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi, Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali ile ünlü isimlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

ZİHA'ların hedefinde sivrisinekler var

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sivrisinek popülasyonunun önüne geçmek için DSÖ'nün onayladığı biyosidal ürünleri ZİHA ile havadan sulama kanalları, sazlık ve geniş su birikintilerinin üzerine bırakıyor. Suda çözülen ve çevreye herhangi bir zararı olmayan ilaçlar geniş bir alanda larvaları imha ediyor.

İvrindi'de 170 kiloluk koçlar ilgi odağı oldu

İvrindi ilçesinde, belediyenin düzenlediği Bahar Şenliğinde kuzu ve oğlak güzellik yarışması yoğun ilgi görürken, Servet Karaçal adlı üreticinin getirdiği 170 kiloluk koçlarda ilgi odağı oldu. Koçlarına çok iyi baktığını anlatan 58 yaşındaki Karaçal, koçları satmayı düşünmediğini söyledi.

Balıkesir büyükşehir belediyesi, Edremit'in tarihine sahip çıkıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit ilçesi genelinde bulunan ve tarihi değerlere sahip çıkarak restorasyon çalışmaları gerçekleştiriyor. Tarihi yapıların onarılarak hizmete açılması ile birlikte ilçe genelinde tarih turizmi ve yeni cazibe merkezleri, ilçe ekonomisini güçlendirecek.

Balıkesir'de Bahar Şenliği'nde kuzu ve oğlaklar yarıştı

İvrindi ilçesinde belediye tarafından ilki düzenlenen Bahar Şenliğinde, kuzular ve oğlaklar yarıştı, kelle peyniri değerlendirildi. İvrindi Millet Bahçesi'nde düzenlenen Bahar Şenliği Balıkesir mehteran takımının konseri ile başlarken, halk oyunları ve konser düzenlendi.

Akçay Kordon yaz sezonuna hazırlanıyor

Balıkesir'in Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Edremit'teki merkez mahallelerde ve Akçay kordonda çalışmalara devam ediyor.

ZİHA'ların hedefinde sivrisinekler var

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sivrisinek popülasyonunun önüne geçmek için DSÖ'nün onayladığı biyosidal ürünleri ZİHA ile havadan sulama kanalları, sazlık ve geniş su birikintilerinin üzerine bırakıyor. Suda çözülen ve çevreye herhangi bir zararı olmayan ilaçlar geniş bir alanda larvaları imha ediyor.

İBB'den Burhaniye'ye bilgi desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kentsel Gelişim Çözümleri noktasında Burhaniye Belediyesiyle bir araya geldi. İBB ve buna bağlı şirketlerin sorumlularının yer aldığı koordinasyon toplantısında Burhaniye'nin gelişiminde İBB'nin proje stratejileri üzerinden fikir alış verişinde bulunuldu.

Toplam 4014 haber.

Balıkesir haber portalı sondakikaon.com sitemizin Balıkesir Güncel Haber kategorisinde, son dakika Balıkesir haberlerine, Balıkesir haberleri listelerine ulaşabilirsiniz.