Balıkesir sağlık haberleri, son dakika Balıkesir sağlık gündemi, Balıkesir Korona virüs

Sağlık

Balıkesir internet haber sitesi Son Dakika On ile Balıkesir sağlık haberlerine, Balıkesir koronavirüs bilgilerine, sağlık ve yaşam haberlerine ulaşın.

Sağlık Haberleri

Altıeylül Belediyesi anne adaylarının yanında

Altıeylül Belediyesi, Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi'nde Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığı protokolle Altıeylül İlçesi'nde ikamet eden anne adayları için 'Sağlıklı Gebe Sağlıklı Gelecek' projesini başlatarak anne adaylarının yanında olduğunu duyurdu.

Burhaniye'de Sağlık Merkezi için imza töreni

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, yeni yapılacak Belediye Sağlık Merkezi için Nur Çakıroğlu Albak ile bağış protokolü imzalandı. Sağlık alanında yaptığı hizmetlerle Balıkesir'de öncü olan Burhaniye Belediyesi, ilçede kalıcı bir projenin daha hayata geçmesi için düğmeye bastı.

BAÜN Hastanesinde Personel kadrosu bin 344 oldu

Balıkesir ve çevresine 3. basamak niteliğinde sağlık hizmeti veren Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Hastanesi, tüm birimlerinde personel kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, son 3 yılda yapılan çalışmalar ve yeni personel alımlarıyla üniversite hastanesinin personel kadrosunu büyük oranda güçlendirdiklerini ifade ederken, Tıpta Uzmanlık Sınavı 1. Dönem yerleştirme sonuçlarına göre 78 yeni asistan doktorun daha uzmanlık eğitimi görevine başlayacağını belirtti. Hastanede hizmet kapasitesini genişletmek adına ek bina projelerini de yakından takip ettiklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, ilk olarak 100 yataklı ek hastane binası inşaatına bu yıl başlanacağını sözlerine ekledi.

(Özel) Balıkesir pandemide sıfırladı

Dünyayı ve Türkiye'yi adeta kasıp kavuran ve binlerce insanın ölümüne neden olan Covid-19 pandemisinde sona yaklaşıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı açıklama ile kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması sonrasında Balıkesir'in ilçelerinde de müjdeli haberler geldi. Balıkesir'in nüfus olarak kalabalık olmayan 8 ilçesinde vaka sayısı sıfırlandı. Bir dönem en çok vaka görülen 3 ilden birisi olan Balıkesir'de, il genelindeki vaka sayıları ise 30'lu rakamlarla ifade ediliyor.

BAÜN'ün kalp takımı yenilikleri takip ediyor

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji ve kalp damar cerrahisinin oluşturduğu 'kalp takımı' sıkıntılı hastalar için uygulanan minival invaziv yöntemiyle kalp ameliyatına devam ediyor.

İvrindi MYO'dan kanser paneli

Balıkesir Üniversitesi İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından Jinekolojik kanserler, erken tanı ve beslenme paneli düzenlendi

Gömeç Devlet Hastanesi hizmet vermeye başladı

Balıkesir'in Gömeç ilçesinde, uzun zamandır yapımı için yoğun emekler verilen Gömeç Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı.

Balıkesir Üniversite Hastanesi büyümeye devam ediyor

Balıkesir ve çevresine 3. basamak niteliğinde sağlık hizmeti veren Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, son yıllarda artan bir ivmeyle gelişimini sürdürüyor.

Balıkesir'de sokak hayvanlarına VETBÜS şefkati

Burhaniye ilçesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin sokak hayvanlarına daha kaliteli ve ulaşılabilir bir hizmet sağlayabilmek oluşturduğu VETBÜS'ü konuk etti. Cumhuriyet Meydanında konuşlanan VETBÜS, onlarca sokak hayvanına hizmet verdi.

Edremit modern hastanesine kavuşuyor

Edremit Devlet Hastanesi'nin yenilenmesi projesinin ruhsat işlemleri belediye tarafından onaylanırken, yakın zamanda 400 yataklı ve 10 katlı yeni hastane binasının temeli atılacak.

Down sendromuna dikkat çekmek için renkli çoraplar giydiler

Balıkesir'in Edremit ilçesinde öğrenciler, down sendromlu çocuklara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için renkli çorap etkinliği düzenlediler.

Doktorlar eğitim için söyledi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle; Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) organizasyonunda gerçekleştirilen 'Doktorlar Eğitim için Söylüyor' projesi kapsamında ülkenin dört bir yanından Balıkesir'e gelen hekimler, maddi imkanı yetersiz öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmak için muhteşem bir Türk Halk Müziği Konseri düzenledi. Konserin geliriyle, Balıkesir'de maddi imkansızlıklar yaşayan öğrencilere, burs imkanı sağlanacak.

Balıkesir Üniversitesinde, geleceğin hekimleri beyaz önlük giydi

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesinde, Tıp Bayramı'nın da kutlandığı 14 Mart'ta; Dönem-1, Dönem-2 ve Dönem-3 öğrencileri için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi. BAÜN Kongre ve Kültür Merkezi Şehit Polis Fethi Sekin Konferans Salonunda düzenlenen törene; Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ve üniversite üst yönetiminin yanı sıra, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Uçak ambulans Kumsal bebek için havalandı

İstanbul'da tedavi gören Edremitli Kumsal bebeğin bir başka hastaneye sevkine gerekli olan uçak ambulans için devreye Balıkesir AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey girdi. Kumsal bebek uçak ambulans ile Denizli'deki hastaneye sevk edildi.

Burhaniyeliler bir yılda 2 buçuk ton zayıfladı

Balıkesir Burhaniye ilçesinde, belediyenin diyetisyen hizmetiyle sağlıklı yaşama adım atan vatandaşlar, 2021 yılında beslenme konusunda aldıkları destekle 2 bin 500 kilo vererek, sağlıklı yaşama 'Merhaba' dedi. Sağlıklı yaşam felsefesi ve sosyal belediyecilik anlayışıyla sağlık hizmetlerine aralıksız devam eden Burhaniye Belediyesi, halk sağlığını korumak adına ücretsiz diyetisyen hizmetiyle Burhaniyelilerin yaşam standardını yükselmek için çalışıyor.

Burhaniye'de evde bakım hizmeti devam ediyor

Burhaniye Belediyesi 'Evde Bakım ve Sağlık Hizmeti' projesiyle ilçede yaşayan yaşlı ve bakıma muhtaç hastalara sağlık alanında ücretsiz hizmetler vermeye devam ediyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü, 2021 yılı verilerini açıkladı.

Sokak hayvanları için güç birliği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Üniversitesi arasında 'Veteriner Hekimliği Hizmetleri İşbirliği Protokolü' imzalandı.

BAÜN'de Hayvan Hastanesinde yeni yatırım

Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Hastanesinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen doppler cihazının da içinde yer aldığı görüntüleme merkezi açıldı.

BAÜN Hastanesinde Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi açıldı

Balıkesir ve çevresine üçüncü basamak niteliğinde sağlık hizmeti sunan Balıkesir Üniversitesi Hastanesi bünyesinde açılan birimlere bir yenisi daha eklendi. Üniversite hastanesinde, Balıkesir'de ilk ve tek olma özelliğine sahip Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi açılarak faaliyete geçirildi. Tıp Fakültesi giriş katında kurulan merkezin açılış ve tanıtım programına; Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ve üniversite üst yönetimi ile Tıp Fakültesi ve Üniversite Hastanesi yönetimi katıldı.

Toplam 186 haber.

Balıkesir sağlık haberleri, Balıkesir korona virüs haberleri, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinden ve Balıkesir özel hastanelerinden son dakika Balıkesir sağlık haberleri burada.