Muğla haber, Muğla son dakika, Muğla haberleri

Muğla

Muğla haber ve güncel bilgilerine, son dakika Muğla haberlerine ve Muğla ilçelerinden haberlere ulaşın.

Muğla Haberleri

Kurtaran 2022 Tatbikatı Basın Günü başarı ile icra edildi

Türk Deniz, Sahil Güvenlik, kara ve hava unsurları ile satha çıkma kabiliyetini yitirmiş denizaltıyı arama ve kurtarma tatbikatının basın günü başarı ile icra edildi.

Murat Akgün, 'İhanetten Geri Kalan'ı kendi tarzında yorumladı

Güçlü yorumu ve sesi ile dikkatleri üzerine çeken fantezi müziğin sevilen ismi Murat Akgün, sözü ve bestesi Sezen Aksu'ya ait olan İhanetten Geri Kalan isimli eseri kendi tarzında yorumladı.

Dev yolcu gemisi 268 yolcusuyla Bodrum'a geldi

Bahama bayraklı 180 metrelik kruvaziyer Seabourn Encore Bodrum Limanı'na yanaştı.

Milaslı miniklerin atletizm başarısı

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen bölge finalinde Milaslı minik öğrenciler bir birincilik bir ikincilik elde etti.

Muğla'da 237 düzensiz göçmen yakalandı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından Seydikemer ilçesinde 237 düzensiz göçmen yakalandı.

Fethiye'de uçuruma devrilen traktörün sürücüsü öldü

Muğla'nın Fethiye ilçesinde zeytin tarlasından dönerken direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu uçuruma devrilen traktörün sürücüsü hayatını kaybetti.

Milas'ta Matematik Ligi'nde şampiyon Merkez Ortaokulu oldu

Muğla'nın Milas ilçesinde öğrenciler arasında dayanışma ruhunu geliştirmek, öğrencilere matematiği sevdirmek, okullar arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Matematik Ligi final maçı yapıldı. Turnuvanın şampiyonu Merkez Ortaokulu oldu.

Milas'ta yangında ağır hasar gören yapılar yıkılıyor

Muğla'nın Milas ilçesinde geçtiğimiz yaz döneminde meydana gelen yangın felaketi neticesinde ağır hasarlı olarak tespit edilen yapıların yıkımına başlandı.

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları'nda ilk tekne Bodrum'a ulaştı

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları'nın Halikarnas Kupası etabında, Arçelik Sailing Team Muğla'nın Bodrum ilçesi varış noktasına ilk gelen ekip oldu.

Bodrum'da sahil işgalden kurtarıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sahile bir işletme tarafından yapılan kaçak yapılar yıkıldı. Sahile konulan şezlong, şemsiye, masa ve sandalyeler kaldırılarak sahil vatandaşın kullanımına açıldı.

Köyceğiz'de 'Neşeli Oyun Parkurları' etkinlikleri başladı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 'Slow Sports Fest 2022' çerçevesinde düzenlenen ' Neşeli Oyun Parkurları' sportif faaliyetleri gerçekleştiriliyor.

Datça'da kaçak yapıların yıkımına tepki

Muğla'nın Datça ilçesinde Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kaçak olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verilen yapıların yıkımına devam ederken yapı sahipleri duruma tepki göstererek, yıkımların seçim dönemine kadar ertelenmesini istedi.

Kurtaran-2022 tatbikatında denizaltından kurtarma faaliyeti gerçekleştirildi

Doğu Akdeniz'de 22-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Kurtaran-2022 tatbikatı, Muğla'nın Marmaris ilçesinde 'Tatbikatın Basın Günü' çerçevesinde basın mensuplarına brifing verilirken, tatbikat gün içerisinde denizaltından kurtarma faaliyetleri ile devam etti.

Büyük orman yangını tatbikatı Muğla'da başladı

Muğla'da Orman Bölge Müdürlüğü ve AFAD koordinesinde 6 saat sürecek büyük orman yangın tatbikatı başladı.

Marmaris'te yer fıstığında tohum takası gerçekleşti

Marmaris Belediyesi'nin yerel tarımın desteklenmesine yönelik çalışmalarında yeni bir adım daha atılırken, Turgut Mahallesi'nde bulunan mülkü belediyeye ait tarlaya 3. kez yer fıstığı ekildi. Geçen yıl üreticilere tohumluk olarak verilen fıstıkların iadesi alınarak tohum takasının da ilki gerçekleşti.

Muğla'da 'müsilaj' operasyonu

Aralarında Muğla'nın da bulunduğu çeşitli illerde suç örgütlerine yönelik düzenlenen ve 'Müsilaj' adı verilen operasyonda 18 kişi gözaltına alındı.

Fethiye'deki yangında bir evde maddi hasar meydana geldi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde gece saatlerinde çıkan ev yangınında evin bir odası kullanılamaz hale geldi.

Fethiye'de yıldırım düşmesi sonucu çıkan orman yangını söndürüldü

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan orman yangını, ekiplerin havadan ve karadan yapılan müdahaleyle kontrol altına alındı.

Büyükşehir'den yeni model asfaltlama

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin ilk kez pilot bölgede uyguladığı su bazlı asfaltlama çalışması, yağmur, kar, sıcak hava ile ağır tonajlı araçların tahribatından başarıyla geçti. Yaz sezonunda il genelinde büyükşehir yollarında uygulanacak su bazlı asfaltlama çalışmasından yaklaşık 5 milyon 500 bin TL tasarruf sağlanması amaçlanıyor.

Toplam 2010 haber.