Balıkesir Üniversitesi Haberleri

Balıkesir Üniversitesi Haberleri

Iskarta ürünler evcil hayvanların beslenmesinde kullanılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi balıkçılıkta ıskarta (hedef dışı) ürünlerin evcil hayvan beslenmesinde kullanılması için harekete geçti. Bu alanda bir sektör oluşturmak amacıyla harekete geçen belediye; Ege Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve yurt dışından paydaşlarla Erasmus-Plus Maripet projesinin tanıtım toplantısını yaptı.

Başkan Yılmaz, BAÜN' de gençlerle buluştu

Balıkesir Üniversitesi'nde öğrencilerle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yeni bir müjde vererek Çamlık'ta Birleşmiş Milletler ile birlikte 'Dünya Çevre Durum Merkezi' açacaklarını söyledi.

Burhaniye'de GastroBaçem projesi hayata geçirildi

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi (BUBFA) ve Balıkesir Büyükşehir Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM) işbirliğiyle bir yıl önce atılan tohumlar fidan dikimiyle hasada dönüşmek üzere yola çıktı. Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencileri ve BAÇEM personeli tarafından hazırlanan GastroBaçem alanında kuşkonmaz, adaçayı, kekik biberiye, ıtır, domates, salatalık, biber vb. hem aromatik bitkiler, hem de aromatik olmakla birlikte yenilebilir ve baharat olarak mutfakta kullanılabilir bitkiler toprakla buluştu.

Üniversiteler Muaythai Türkiye Şampiyonasına Balıkesir'de başladı

Balıkesir Üniversitesi, (BAÜN) Türkiye'de sayılı üniversitede bulunan sportif altyapısı ve spor tesisleri ile ulusal spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Son olarak Üniversite Sporları Federasyonu ve Türkiye Muaythai Federasyonu organizasyonuyla gerçekleştirilen, Üniversiteler Muaythai Türkiye Şampiyonası, BAÜN ev sahipliğinde başladı.

BAÜN, Judo'da Türkiye şampiyonu oldu

Balıkesir Üniversitesi, Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Afyonkarahisar'da düzenlenen Üniversitelerarası Ünilig Judo Türkiye Şampiyonası Mix Müsabakalarında Türkiye Şampiyonu oldu. Yaklaşık 30 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonada, ferdi müsabakalarda da başarılı sonuçlara imza atan Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, toplamda 14 madalya kazandı.

Balıkesir Üniversitesi E-Spor takımı, finalde

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF), Türkiye E-Spor Federasyonu ve Üniversite E-Spor Birliği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen E-Spor Ünilig Türkiye Şampiyonasında, Balıkesir Üniversitesi E-Spor Valorant takımı finale yükseldi.

Nitelikli ve kaliteli teknikerler olmak için dağlarda eğitim görüyorlar

Kazdağları'nın eteklerinde yer alan Balıkesir Üniversitesi Altınoluk Meslek Yüksekokulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programına kayıtlı öğrenciler; 1. sınıftan itibaren düzenli olarak Kazdağlarında uygulamalı eğitim görüyor.

Kurdukları stand'la sokak hayvanlarını sahiplendirdiler

Balıkesir üniversitesi Kepsut Meslek Yüksekokulu öğrencileri, bir alışveriş merkezinde kurdukları standla sokak hayvanlarını sahiplendirdi.

BAÜN'de öğrenci-rektör buluşması gerçekleşti

Balıkesir Üniversitesinde (BAÜN), öğrencilerle Rektör Prof. Dr. İlter Kuş ve üniversite üst yönetiminin bir araya geldiği Öğrenci-Rektör Buluşmaları etkinlikleri devam ediyor. Daha önce farklı birimlerin yanı sıra öğrencilerin kaldığı yurtlarda 6 defa gerçekleştirilen Öğrenci-Rektör Buluşmaları'nın yedincisi, kampüste yer alan Kongre ve Kültür Merkezi Malazgirt Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Burhaniye' de Pirge Bıçak Akademisi Eğitim Semineri

Burhaniye de Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi katkılarıyla 'Pirge Bıçak Akademisi' başlıklı seminer gerçekleştirildi. Programa, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. M. Oğuzhan İlban, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Solunoğlu, Öğr. Gör. Kaya Nihat Pekbay, BUBFA Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Dülgaroğlu ve Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Turizm İşletmeciliği öğrencileri katıldı.

BAÜN ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinden İş Birliği protokolü

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (BANÜ) arasında; araştırma-geliştirme, deneysel, teknik çalışmaların, analizlerin gerçekleştirilmesinde hizmet alımı ile ortak girişimler ve projelerde karşılıklı iş birliği sağlamak amacıyla protokol imzalandı.

Yıldız Teknik Üniversiteli gençlerden Kazdağlarına bilimsel gezi

Yıldız Teknik Üniversitesi Gezi ve Kampçılık Kulübü (YTUGEKA) ile Biyoteknoloji ve Genetik Kulübü (YTUBİYOGEN)'nün ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Balıkesir Üniversitesi Altınoluk Meslek Yüksekokulu'ndan Öğr. Üyesi Prof. Dr. Selami SELVİ' nin rehberliğinde 60'ın üzerinde öğrenciye Kazdağlarının biyolojik zenginliği, tıbbi ve toksik bitkileriyle bazı endemik türleri tanıtıldı.

Burhaniye'de Üniversiteliler üretmeye devam ediyor

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi üretmeye devam ediyor. 'Lavanta Kokulu Otel' sloganıyla misafirlerine aromatik bitki deneyimi sunan fakülteye bağlı Eğitim ve Uygulama Tesisi yenilebilir bitki yetiştiriciliği konusunda da çalışmalarına devam ediyor.

BAÜN Hastanesinde Personel kadrosu bin 344 oldu

Balıkesir ve çevresine 3. basamak niteliğinde sağlık hizmeti veren Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Hastanesi, tüm birimlerinde personel kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, son 3 yılda yapılan çalışmalar ve yeni personel alımlarıyla üniversite hastanesinin personel kadrosunu büyük oranda güçlendirdiklerini ifade ederken, Tıpta Uzmanlık Sınavı 1. Dönem yerleştirme sonuçlarına göre 78 yeni asistan doktorun daha uzmanlık eğitimi görevine başlayacağını belirtti. Hastanede hizmet kapasitesini genişletmek adına ek bina projelerini de yakından takip ettiklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, ilk olarak 100 yataklı ek hastane binası inşaatına bu yıl başlanacağını sözlerine ekledi.

BAÜN'de Yeni yurt projeleri hızla ilerliyor

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Çağış Kampüsünde yapımı devam eden, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne ait Kız Öğrenci Yurdu projesi hızla devam ediyor. Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ile Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, kampüste inşaatların devam ettiği proje alanını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Balıkesir Üniversitesi, Türk Sporunun gelişimini destekliyor

Balıkesir Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesinde yürütülen eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sahip olduğu spor tesisleri ile Türk sporunu desteklemeye devam ediyor. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, kampüs alanında ve Spor Bilimleri Fakültesi içerisindeki tesisler ile Türkiye'de sayılı üniversitede bulunan sportif altyapıya sahip olduklarını ifade ederken, uluslararası başarılara imza atan milli sporcu öğrencilerin ve akademik personelin başarılarıyla da gurur duyduklarını ifade etti.

Rektör Kuş İlahiyat Fakültesi inşaatını inceledi

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, kampüs alanında inşaatı devam eden İlahiyat Fakültesi binasında incelemelerde bulundu. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, binayı yeni eğitim-öğretim yılında kullanıma açmayı planladıklarını belirtti.

Burhaniye' de Gastrobaçem etkinliğinde şifalı bitkiler anlatıldı

Balıkesir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi (BUBFA) Mezun İstihdam Ofisi koordinatörlüğünde, BAÇEM Müdürü Nazım Tanrıkulu ile Öğr. Gör. Kaya Nihat Pekbay moderatörlüğünde 'Bahçeden Sofraya Şifalı Bitkiler' konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Şehitlerin isimleri Balıkesir Üniversitesinde yaşatılıyor

Balıkesir Üniversitesinde (BAÜN) yeni açılan ya da var olan konferans salonlarına aziz şehitlerin isimleri veriliyor.

BAÜN, Triatlon İl Birinciliği müsabakalarına ev sahipliği yaptı

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı okul sporları faaliyetleri dahilinde düzenlenen, Balıkesir Okullar Arası Triatlon İl Birinciliği Müsabakaları, 36 farklı okuldan sporcuların katılımıyla, Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsünde gerçekleştirildi.

BUBFA'da Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz unutulmadı

Burhaniye uygulamalı Bilimler Fakültesi'nde (BUBFA) İstanbul Adalet Sarayı'ndaki makam odasında görevi başında şehit edilen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın adının verildiği konferans salonunun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Yarbay Mustafa Kıraç, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, BUBFA Dekan V. Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban, ilçe protokolü ve şehit yakınları katıldı.

BAÜN'ün kalp takımı yenilikleri takip ediyor

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji ve kalp damar cerrahisinin oluşturduğu 'kalp takımı' sıkıntılı hastalar için uygulanan minival invaziv yöntemiyle kalp ameliyatına devam ediyor.

İvrindi MYO'dan kanser paneli

Balıkesir Üniversitesi İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından Jinekolojik kanserler, erken tanı ve beslenme paneli düzenlendi

Rektör Kuş, BAÜN Vakfı üyelerini, kampüste konuk etti

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Balıkesir Üniversitesi Vakfı Genel Kurul üyelerini, Çağış Kampüsünde düzenlenen iftar programında konuk etti. Program içerisinde bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Balıkesir Üniversitesi Vakfına ve vakıf üyelerine üniversitenin gelişimi için sundukları destekler için teşekkür ederken, Vakıf Genel Kurul üyeleri de Rektör Prof. Dr. İlter Kuş'a misafirperverliği için teşekkürlerini ilettiler.

Şampiyon sporcudan, Rektör Prof. Dr. İlter Kuş'a ziyaret

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN)'nin Şampiyon sporcusu Emir Erışık, Rektör Prof. Dr. İlter Kuş'u ziyaret etti.

Burhaniye'de 'Eğitim ve İstihdam Süreci' semineri

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencileri, Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğünde Sigortacılık Sektörünün Eğitim ve İstihdam Süreci konulu seminerde buluştu. Balıkesir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Mezun İstihdam Ofisi koordinatörlüğünde 'Sigortacılık Sektörünün Eğitim ve İstihdam Süreci' etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte Balıkesir Üniversitesi Kepsut Meslek Yüksekokulunda görevli öğretim görevlisi Merve Gürsoy konuşmacı olarak hazır bulundu.

Rektör İlter Kuş Şampiyon sporcuları tebrik etti

Balıkesir Üniversitesini, (BAÜN) Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği şampiyonalarda temsil eden öğrencilerin başarılarına yenileri eklendi. BAÜN'lü öğrenciler son olarak, Üniversiteler Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu ile Üniversiteler Oryantiring Türkiye Şampiyonasında kadınlarda Türkiye Şampiyonluğu ve Türkiye İkinciliği başarılarına imza attı.

BAÜN, mezunlarına istihdam desteğini sürdürüyor

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN), mezun istihdam çalışmaları çerçevesinde üniversite-sanayi iş birliklerini sürdürüyor. Mezun istihdam çalışmaları ile son olarak, Şişecam Elyaf San. A.Ş. iş birliği ile düzenlenen, 'İstihdama Yönelik 6. Cam Uygulamaları Eğitim Programı' da başarıyla tamamlandı. Programın sonunda, önceki dönemlerden katılımlarla birlikte Balıkesir Üniversitesinin 60 mezunu daha Şişecam Elyaf San. A.Ş. Balıkesir fabrikasında istihdam edildi.

BAÜN'lü sporcudan cimnastikte altın madalya

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) bünyesinde eğitim-öğretime devam milli sporcular, uluslararası turnuvalardaki başarıları ile dikkat çekiyor.

Balıkesir Üniversite Hastanesi büyümeye devam ediyor

Balıkesir ve çevresine 3. basamak niteliğinde sağlık hizmeti veren Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, son yıllarda artan bir ivmeyle gelişimini sürdürüyor.