Balıkesir Valiliği Haberleri

Balıkesir Valiliği Haberleri

Gelecein bilim insanları FEST'ON'da buluştu

Balıkesir Valiliği koordinesinde Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin destekleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Balıkesir Bilim ve Teknoloji Festivali başladı. İki gün sürecek olan FEST'ON'da öğrencilerin hazırladığı projeler yer alıyor.

Burhaniye'de BİGEP değerlendirme toplantısı

Burhaniye'de, Balıkesir Valiliği öncülüğünde eğitimde başarıyı artırmak için başlatılan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) dahilinde, Kaymakam İlyas Memiş başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda İlçe BİGEP Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Balıkesir Valiliği, Ramazan Bayramı için bir dizi tedbir aldı

Balıkesir Valiliği, vatandaşların Ramazan Bayramını huzur içinde geçirebilmesi için bir dizi tedbir aldı.

Balıkesir Gastronomi alanında marka şehir olacak

Balıkesir Valiliği koordinasyonunda başlatılan Gastronomi Şehri Projesi Balıkesir projesi sürüyor.

Ramazan ayına 'Hoş Geldin' programı

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Balıkesir İl Müftülüğünün işbirliğinde ramazan sevincini halkla paylaşmak üzere Avlu'da 'Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan' programı düzenledi.

Kütüphane Haftası'nda okumanın önemine dikkat çekildi

58. Kütüphane Haftası kutlamaları çerçevesinde Balıkesir Valiliğinin karşısındaki dinlenme alanında kitap okuma etkinliği gerçekleştirilirken, öğrenciler kitap değişimi yaptı.

Balıkesir'de 6 ilçeye daha kar tatili

Balıkesir Valiliği dün 7 ilçeye eğitimde kar tatili vermesinin ardından bugün de tatil listesine 6 ilçeyi daha ilave etti.

Balıkesir'de okullar tatil olacak mı? Balıkesir hava durumu

Türkiye'nin birçok bölgesini etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, bazı illerde eğitime ara verilmesine neden olurken, Balıkesir'de sabah saatlerinden itibaren ara ara başlayan ve akşama doğru yoğunlaşan kar yağışının etkisini gece boyunca sürdürmesi bekleniyor. Balıkesir'de okullar tatil mi soruları sosyal medyada artarken, devam eden kar yağışı ile ilgili Balıkesir Valiliği henüz bir kar tatili açıklaması yapmadı.

Erdek'te 'Aramıza Hoş geldin Bebek' ziyaretleri devam ediyor

Balıkesir Valiliği tarafından yürütülen 'Aramıza Hoş Geldin Bebek' projesi ile yeni doğan bebeklerin evlerinde ziyaret edilmesine devam ediliyor.

Balıkesir kahvaltısıyla tanınacak

Balıkesir Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde birçok kurum ve kuruluşun da desteklediği 'Balıkesir Kahvaltısı' ile Haziran ayında yapılacak Uluslararası Kahvaltı Festivali'nin tanıtımı gerçekleştirildi. Avlu Kongre Merkezi'nde kalabalık bir davetli topluluğu eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte tanıtımı yapılan Balıkesir Kahvaltısı ikram edildi.

Balıkesir Valiliği'nden zeytin arazilerindeki hayvan zararlarına karşı etkili tedbir

Balıkesir Valiliği, Körfez Bölgesi'nde bulunan Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık İlçelerindeki zeytin arazilerinde otlatılan hayvanların zeytin ağaçlarına verdikleri zararlar konusunda zeytin üreticilerinden gelen yoğun yakınmalar üzerine hareket geçti. Konuyla ilgili olarak üreticiler, kaymakamlıklar, ziraat odaları ve tarım teşkilatının görüşlerini alan Vali Hasan Şıldak, zeytin arazilerinde hayvanların yol açtığı tarımsal zararların önlenmesiyle ilgili genel emir yayınladı.

Edremit Ticaret Odası'ndan üyelerine 'Balıkesir kahvaltısı' çağrısı

Balıkesir Valiliği öncülüğünde başlatılan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen 'Balıkesir Gastronomi Turizminin Geliştirilmesi Programı' sürüyor.

Sokak hayvanları yalnız değil

Balıkesir Valiliği bünyesinde oluşturulan ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Balıkesir Şube Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Grubu il genelinde çalışmalarına devam ediyor.

Balıkesir'de bin 600 camide okunan hutbede maske, mesafe ve aşı uyarısı yapıldı

Balıkesir'de Koronavirüs hastalığında son günlerde rakamlar hızla yükselirken, Balıkesir Valiliği de vatandaşları sık sık uyarmaya başladı. Bütün ilçelerde belediye anons cihazlarında tedbirler hatırlatılırken, bu gün de il genelindeki bin 600 camide okunan hutbelerde maske, mesafe ve aşı uyarısı yapıldı.

Balıkesir'de 1 milyon kişiye Afet eğitimi

Balıkesir Valiliği himayelerinde yürütülen 'Afet Eğitim Yılı Projesi' kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yıl boyunca Balıkesir genelinde yürütülen eğitimlerin sonuna gelindi. 2021 yılı boyunca toplam 1 milyon kişiye verilen eğitim verildi.

Uyuşturucuyla mücadelede din görevlilerine önemli görev

Balıkesir Valiliğinin, 'Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum adlı uyuşturucu ile mücadele projesi devam ediyor. Burhaniye ilçesinde din görevlileri de projede görev alacak.

MHP'ye 'Tasarım Beceri Atölye'sine katkı plaketi

Balıkesir Valiliği tarafından oluşturulan ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında il genelinde oluşturulan Tasarım Beceri Atölyelerine katkılarından dolayı Balıkesir Milliyetçi Hareket Partisine plaket takdim edildi.

Öğrenciler becerilerini tasarlayarak öğrenecek

Balıkesir Valiliği tarafından oluşturulan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında il genelinde oluşturulan Tasarım Beceri Atölyeleri'nin açılış ve protokol imza töreni Vali Hasan Şıldak'ın iştirakiyle gerçekleştirildi.

Kaymakam, Balıkesir birincilerini ağırladı

Balıkesir Valiliği tarafından sürdürülen Başarıyı İzleme ve Geliştirme projesi (BİGEP) çerçevesinde yapılan deneme sınavında il birincisi olan BKM Okulu öğrencileri ödüllerini Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş'tan aldı.

Burhaniye'de başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Burhaniye'de, Balıkesir Valiliği tarafından eğitimde başarıyı ve kaliteyi arttırmak amacıyla hayata geçirilen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) doğrultusunda yapılan sınavlarda başarı gösteren öğrenciler ödüllendirildi. Kaymakam İlyas Memiş, sınavlarda dereceye giren öğrenciler ile 'Yerli Malı'' konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Burhaniye'de BİGEP Proje Yürütme Kurulu Toplantısı yapıldı

Burhaniye'de, Balıkesir Valiliği öncülüğünde eğitimde başarıyı artırmak için başlatılan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında, Kaymakam İlyas Memiş başkanlığında İlçe Proje Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, Şube Müdürü Okan Güral, Emine Akel Anaokulu Müdürü Oğuzhan Öztürk, Kemer Anadolu Lisesi Müdür Vekili Şuuri Bayar, Şehit Ahmet Çelik Ortaokulu Müdürü Sait Yılmaz , Nadir Tolun İlkokulu Müdürü Mehmet Akdağ ve Özel Büro Öğretmeni Adnan Aktaş katıldı.

Bakan Soylu, yıllık uyuşturucu rakamlarını paylaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir Valiliği tarafından yürütülen 'En İyi Narkotik Polis Anne' Projesi kapsamında düzenlenen toplantıya katıldı. Balıkesir Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda uyuşturucuyla mücadelede projesi kapsamında bağımlılıktan kurtarılan gençlerin anneleriyle buluşan Bakan Soylu, uyuşturucuyla yapılan mücadelenin giderek arttığına dikkat çekti.

Binali Yıldırım, Balıkesir'de engelli vatandaşlarla buluştu

BALIKESİR (İHA) – AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Balıkesir Valiliğince düzenlenen Dünya Engelliler Günü kutlamasına katıldı. Yıldırım tekerlekli sandalyeyle bocce oynayarak dart ve ok atan engellilere destek verdi.

Burhaniye' de BİGEP Yürütme Kurulu Toplantısı

Burhaniye de, Balıkesir Valiliği öncülüğünde ilimizde eğitimde başarıyı artırmak için başlatılan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında, Kaymakam İlyas Memiş başkanlığında İlçe Proje Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Kaymakamlık Salonunda yapılan toplantıda, akademik başarıyı artırmak için yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Balıkesir'de başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Balıkesir Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan çelenklerin ardından saygı duruşu gerçekleştirilerek İstiklal Marşı okundu.

Balıkesir'de uyuşturucuyla mücadelede yeni yaklaşım

Balıkesir Valiliği tarafından kararlılıkla yürütülen Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum Projesi ile bağımlıların hayatlarına yeni bir kapı açılıyor. Valilikten yapılan son paylaşımda, projeye başvuran kişilerle yapılan röportajlardan oluşan video yayımlandı.

BUBYO gene önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı

Burhaniye'de, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) bölge gelişimi ve eğitimine katkı sağlayacak etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bölgede adından sıkça söz ettiren BUBYO Balıkesir Tarım Kredi Kooperatifi'nin Zeytin Eksperlik Kursu ve Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi'nin işbirliği ile başlatılan İda Madra Jeopark Projesi' de Çalıştay-2021 adıyla gerçekleştirilen bilimsel toplantıya ev sahipliği yaptı.

Burhaniye'de BİGEP toplantısı yapıldı

Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Valiliği himayelerinde ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde başlatılan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) 2021-2022 Eğitim öğretim yılı bilgilendirme toplantısı Nadir Tolun Ortaokulu Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, Şube Müdürleri, okul müdürleri ve Bigep okul proje sorumlusu öğretmenler katıldı.

Erdek'te uyuşturucu ile mücadele toplantısı

Balıkesir Valiliği himayesinde başlatılan Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum isimli uyuşturucu ile mücadele projesi kapsamında Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde toplantı düzenlendi.

Valilikte üniversitelerde güvenlik toplantısı

Balıkesir Valiliğinde Vali Hasan Şıldak Başkanlığında güvenlik tedbirlerinin alınması amacıyla Üniversiteler Güvenlik Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.