• Haberler
  • Manisa
  • Geleneksel Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Geleneksel Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki Hüseyin Sermin Tüfekçi Anaokulunun geleneksel hale getirmiş olduğu Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Manisa’nın Sarıgöl ilçesindeki Hüseyin Sermin Tüfekçi Anaokulunun geleneksel hale getirmiş olduğu Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Hüseyin Sermin Tüfekçi Anaokulu öğrencilerinin yanı sıra ailelerinin de katıldığı Geleneksel Uçurtma Şenliğinde aileler de piknikte buluştu.

Yüzlerce uçurtmanın uçurulduğu şenlikte renkli sahneler yaşandı. Şenlik sonunda en iyi uçurtma uçuran ve el yapımı uçurtmalara ödüller verildi. Düzenlenen uçurtma şenliğine Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak’ın yanı sıra Hüseyin Sermin Tüfekçi Anaokulu Müdürü Meryem Demir ve öğretmenler de eşlik etti.

Hüseyin -Sermin Anaokulu Müdürü Meryem Demir, "Her yıl okulumuz öğrencileri ve velilerimizin katıldığı uçurtma şenliği artık geleneksel hale geldi. Öğrencilerimiz velilerimizle birlikte uçurtma uçurdu. Renkli sahneler ortaya çıktı. Mutlu oldular." dedi.

Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, uçurtma şenliğinde yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Minik öğrencilerimizin anne ve babalarıyla birlikte uçurtmalarını uçurmak için gayret ettiler. Etkinlik gerçekten geniş kapsamlı oldu. Uçurtma şenliğinde emeği geçen okul müdürümüz Meryem Demir’i ve diğer öğretmenlerimizi verdikleri emekler için kutluyorum. Ayrıca uçurtma yarışmasına katılan öğrenci velilerimize de teşekkür ederim." dedi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme