Ortaca'da 'Gaziler Günü' etkinliği

Muğla'nın Ortaca ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümü ve gaziler günü nedeniyle etkinlikler düzenlendi.

Muğla’nın Ortaca ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümü ve gaziler günü nedeniyle etkinlikler düzenlendi.

Ortaca’da Gaziler Günü etkinlikleri Ortaca Belediyesi yanında bulunan tören alanında yapıldı. Tören, Atatürk büstüne çelenklerin sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Törenin ardından protokol üyeleri Belediye Kültürparkta Gaziler ile birlikte sohbet etti.

Törene Ortaca Kaymakamı Kenan Aktaş, Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Emre Genç, Garnizon Komutanı Vekili Deniz Albay Ahmet Emre İnal, Ortaca Belediye Başkan Vekili Sebahi Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Resul Murat Kılıçarslan, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Başkomiser Canip Yerlikaya, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, şehit ve gazi yakınları, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme