• Haberler
  • Kütahya
  • Simav'da 590 öğrenci Kütahya ve ilçelerindeki tarihi yerleri tanıdı

Simav'da 590 öğrenci Kütahya ve ilçelerindeki tarihi yerleri tanıdı

Simav Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen 'Şehrimi Tanıyorum' projesi çerçevesinde ilçedeki 590 6. sınıf öğrencisi Kütahya ve ilçelerindeki tarihi yerleri ziyaret etti.

Simav Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen “Şehrimi Tanıyorum” projesi çerçevesinde ilçedeki 590 6. sınıf öğrencisi Kütahya ve ilçelerindeki tarihi yerleri ziyaret etti.

“Şehrimi Tanıyorum” projesi çerçevesinde ilçedeki 590 6. sınıf öğrencisi, Simav Belediyesi tarafından sağlanan ulaşım desteği ile Dumlupınar Şehitliği, Aizanoi Antik Kenti, Kütahya Kalesi ve Arkeoloji Müzesi gibi tarihi yerleri öğretmenleriyle birlikte ziyaret ederek Kütahya’nın tarihi ve kültürel miraslarını tanıma fırsatı buldular. Akabinde gerçekleştirilen bilgi yarışması ile öğrenciler gezip gördükleri yerlerde edindikleri bilgi ve deneyimlerle yarışmayı başarılı bir şekilde tamamladılar.

“Şehrimi Tanıyorum” projesi, ilçedeki 6. sınıf öğrencilerinin Kütahya ve ilçelerinin milli tarihini ve milli kültürünü bilen, bu değerlere sahip çıkan ve gelecek kuşaklara aktarabilecek yeterli donanıma sahip bireyler yetiştirmek, Kütahya ve ilçeleri ziyaret ederek tarihi ve kültürel zenginliklerin farkına varmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirildi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme