İshak Gazel'den CHP'ye Dilşah Ercan tepkisi

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, CHP'nin hazırladığı, 'Tutuklu gazeteciler raporu' hakkında açıklama yaptı. Gazel 'Türkiye'de gazetecilik yaptığı için tutuklanan kimse yoktur' dedi.

İshak Gazel'den CHP'ye Dilşah Ercan tepkisi

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, CHP’nin hazırladığı, “Tutuklu gazeteciler raporu” hakkında açıklama yaptı. Gazel “Türkiye’de gazetecilik yaptığı için tutuklanan kimse yoktur” dedi.

Gazel, yaptığı açıklamada, “CHP’nin hazırladığı Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda polisimizi şehit eden Dilşah Ercan isimli terörist, tutuklu gazeteci olarak ifade edilmiş. Bu raporun bir sürü vahim yanı var. En vahim yanıda, CHP’nin terör örgütleriyle yan yana durmayı normal bir şeymiş gibi sunmasıdır. Raporun altında Veli Ağbaba ve Özgür Özel’in imzası var. Üstelik Özgür Özel bugün basın açıklaması yaparak hem bu akla ziyan raporu hem de Kılıçdaroğlu’nun daha önce ifade ettiği, ‘Demirtaş’ın yattığı her gün, onun mücadelesinde bir nişandır’ diyerek Demirtaş’ı savundu. Ülkenin ikinci büyük partisinin, en hafif tabirle, bu aymazlığını ve utanmazlığını milletimizin takdirine sunuyorum. Yeri gelmişken ifade etmeliyim; Türkiye’de gazetecilik yaptığı için tutuklanan kimse yoktur. Terörizm faaliyeti yaptığı için tutuklananlar vardır. ‘Gazeteciler tutuklanıyor’ propagandası Türkiye düşmanlığından başka bir şey değildir" ifadelerini kullandı.